Subhead

 

Church Officers Serving

for 

2020 & 2021

OFFICE PERSONS SERVING  
Elders Garnet Joseph - First Elder
Jason De Bique Odingr Dickinson
Keith Phillip Cleveland Phillip
Samuel Belfon
DEACONS  Ulric George - Head
Christopher Young
  Samuel Smith Winston Blake  
  Jonathan Joseph Dave Lewis
  Anthony Peltier Don Edwards 
Anthony Joseph
DEACONESSES  Ingrid George  -  Head
 
  Alicia Williams Suzette Cordice 
  Lyn De Coteau Jancie La Fleur-Reese
  Francesscia Latchman   Josephine Lewis 
  Claudette Alexander  Deslyn Young
  Hyacinth Morrison Marsha Lewis
CHURCH CLERK Ingrid George  - Head
 
  Natalie Jules  
     
TREASURER Michael Jack  - Head
 
Natalie Jules

  Emily Green-Forde

 

AUDITOR Claudette Alexander - Head   
  Don Edwards  
     
TRUSTEES  Martin Byer  Jason De Bique
  Winston Blake  Garnet Joseph
     
FAMILY LIFE  LEADER Dave Lewis - Head
 
  Michelle DeBique  
MEN'S MINISTRY  Dave Lewis - Head  
Samuel Belfon
WOMEN'S MINISTRY  Karen Seeberan - Head
 
SINGLES'S MINISTRY COORDINATORS Michelle Jack 
Kristin Seeberan
PRAYER MINISTRY  Cleveland Phillips  -  Head
 
  Veronica Plentie  
Ann Jacobs
PERSONAL MINISTRIES  Odingr Dickerson   -  Head
 
  Cleveland Phillips  
Veronica Plentie
Natalie Jules - Secretary
INTEREST COORDINATOR Natalie Jules
CHILDREN DIVISION LEADERS Paula Joseph - Junior/Early teens
Enid Dickinson - Primary
Roxanne Inniss - Kindergarten
PUBLIC AFFAIRS / RELIGIOUS LIBERTY Keith Phillip
MUSIC MINISTRY COORDINATOR Samuel Belfon  
     
SABBATH SCHOOL  Yvonne Phillip  -  Head
 
SUPERINTENDENTS    Don Edwards  Hyacinth Morrison 
  Emily Greene-Forde  Dave Lewis
SABBATH SCHOOL  Matthew George -Head  
SECRETARIES   Anthony George
  Josiah Sean Jules  
HEALTH & TEMPERANCE Diana Orr-Phillips  -  Head
 
  Camille La Fleur-Beckles  
     
CHILDREN MINISTRIES   Michelle De Bique  -  Head
 
COORDINATOR  Ria Patrick-Smith  
  Shania George  
V.B.S. Michelle De Bique 
Ria Patrick-Smith
Shania George
COMMUNITY SERVICES Enid Dickinson - Head
 
Emily Green-Forde
ADRA Murphy Edwards
STEWARDSHIP SECRETARY  Garnet Joseph
 
     
SAFETY OFFICER  Anthony Joseph 
Steve Beckles
SPECIAL NEEDS  Odingr Dickinson
COORDINATOR 
COMMUNICATION   Michelle Jack -  Head
 
SECRETARY  Hadassa Orr-Phillips
  Sean Jules
EDUCATION / PUBLISHING SECRETARIES Shirley Belfon - Head
Keith Phillip
A.Y. LEADERS   Karen Seeberan  -  Head
 
  Kristin Seeberan Tekisha Hypolite
Ria Patrick Smith Michael Jack
  Leandra Dickinson Akiel Ince
     
A.Y. SECRETARIES  Cheyenne Dickinson - Head  
  Amaya James  Victory-Ann Marslin
  Malcom Williams  Shenice Charles
A.Y. SPONSORS Keith Phillip
Shirley Belfon
ADVENTURER LEADER Deslyn Young  
     
PATHFINDERS LEADERS   Roxanne Inniss    
  Michael Jack  
Zanaida Henry
MEDIA DEPARTMENT   Garnet Joseph  
  Chevaughn Joseph
  Jomuel Jules
     
CHURCH BOARD   Pastor/- Chairman    
Marina Spalding George -  Clerk
  Garnet Joseph - Asst. Chairman  Michael D. Jack 
  Karen Seeberan Jason De Bique 
  Ulric George  Shirley Belfon
  Samuel Belfon  Natalie Jules
  Dave Lewis Murphy Edwards
  Yvonne Phillip Michelle  Jack 
  Enid Dickinson Michelle De Bique 
  Cleveland Phillips   Diana Orr-Phillips
  Anthony Joseph Claudette Alexander 
  Keith Phillip Odingr Dickinson
COMMITTEES Membership Audit Committee Building Committee
Garnet Joseph - Chairman Samuel Belfon - Chairman
Shirley Belfon Anthony Joseph
Keith Phillip Ulric George
Michael Jack Cherry Ann Too-A-F00
Cleveland Phillip Steve Beckles
Veronica Plentie Jason DeBique
Marina Spalding George
Hospitality Committee Finance Committee
Shirley Belfon - Coordinator Pastor / Chairman
Diana Orr-Phillips Garnet Joseph - First Elder
Janice LaFleur-Reece Michael Jack - Treasurer
Hadassa Orr-Phillips Ulric George - Head Deacon
Karen Mitchell Marina Spalding Geroge - Church Clerk
Dave Lewis Steve Beckles
Victor Marslin
Odingr Dickinson
Anniversary Committee
Keith Phillip
Karen Seeberan
Charlene Charles Belfon
Garnet Joseph